Image Alt

Klasy IV – VI

Oferta zajęć obejmuje realizację podstawy programowej MEN oraz autorskiego programu Magellanum

 

W Magellanum szczególną uwagę zwracamy na indywidualne potrzeby uczniów. Wspieramy młodzież o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki starannie przygotowanemu programowi oraz wykwalifikowanej kadrze dydaktycznej uczymy innowacyjnie oraz rozwijamy pasje. Dokładamy starań, aby nasi uczniowie czuli się bezpiecznie w gronie, w którym są akceptowani i potrzebni.

 

Uczniowie w polskich szkołach podstawowych rocznie spędzają około 700 godzin. Chcemy ten czas wykorzystać jak najlepiej, zarówno by nasi uczniowie zdobyli przedmiotową wiedzę, ale również, by rozwijali swoje zainteresowania, pasje i umiejętności miękkie.

Na każdego ucznia patrzymy indywidualnie. To do jego potrzeb nasza wysoko wykwalifikowana kadra dostosowuje metody i formy pracy – nigdy odwrotnie.

Skuteczne uczenie odbywa się wtedy, gdy uczniowie są ciekawi świata, sami czują potrzebę uczenia się, rozwijania zainteresowań,  gdy swoją zdobytą wiedzę i umiejętności mogą wykorzystać w praktyce.

 

 

Co oferujemy:

 • indywidualne podejście do każdego ucznia
 • maksymalną liczbą 12 uczniów w klasie
 • zniżki w czesnym i stypendia, dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
 • zajęcia edukacyjne dostosowane do zaleceń orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego
 • wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna
 • opieka psychologa, pedagoga, logopedy, doradcy zawodowego, tyflopedagoga, surdopedagoga oraz oligofrenopedagoga
 • bogatą ofertę zajęć rewalidacyjnych (trening Tomatisa, EEG Biofeedback, arteterapia, dogoterapia, felinoterapia, trening integracji sensorycznej, terapia behawioralna, trening umiejętności społecznych, terapia zajęciowa oraz wiele innych)
 • ciekawe projekty pedagogiczne: Wykładowca w szkole, dzień z zawodem, wyjścia kulturalne
 • możliwość rozwijania pasji w klubach zainteresowań zainteresowań
 • zapewniamy podręczniki do wszystkich przedmiotów
 • indywidualne zajęcia wyrównawcze
 • zajęcia dodatkowe/ trening mózgu: mnemotechniki, trening twórczości, trening szybkiego czytania.
 • diagnoza predyspozycji zawodowych/mapa uzdolnień oraz zajęcia preorientujące zawodowo
 • hala sportowa, basen, siłownia, turystyka, kręgle, integracja sensoryczna

 

Koła zainteresowań przygotowane pod kątem II etapu edukacyjnego:

Akademia młodego informatyka

Uczymy logicznego i matematycznego myślenia, oswajamy z naukowymi rozumowaniami i rozwiązywaniem naukowych problemów.

Akademia młodego artysty

Rozwijamy artystyczny talent w profesjonalnym atelier udostępnionym uczniom naszej szkoły, w którym radą i talentem służą wykwalifikowani artyści.

Akademia młodego podróżnika

Dzięki Akademii poszerzają swoja wiedzę geograficzną, ale także dowiedzą się, na które atrakcje turystyczne zwrócić szczególną uwagę. Już po kilku odbytych zajęciach będą gotowi zaplanować wakacje dla swojej rodziny.

Akademia młodego medyka

Stawiamy pierwszy krok na swojej drodze do medycznej kariery. Uczniowie nauczą się, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonale poznają anatomię człowieka, sposoby produkcji leków i ich skład.

Akademia młodego architekta

Dla wszystkich, którzy chcą w przyszłości zając się architektura wnętrz i czują, że ich poczucie estetyki pozwala na komfortowe zorganizowanie przestrzeni.

Akademia młodego bibliofila

Prezentacje, czytanie fragmentów książek, warsztaty, wizyty w bibliotekach, księgarniach, muzeach, spotkania z autorami i ilustratorami to tylko kilka kwestii z którymi zostanie zaznajomiony młody uczestnik naszej akademii.

Akademia młodego kucharza

Uczymy stawiać pierwsze kroki w zawodzie kucharza. Uczniowie nabędą praktycznych umiejętności z zakresu przygotowywania potraw. Dobry kucharz to również artysta!

Akademia młodego ekonomisty

Dla dzieci z handlowym zacięciem przygotowaliśmy koło Biznesmena, gdzie można poznać nie tylko techniki sprzedaży, ale także oswoić się z kasą fiskalną.

Akademia młodego radiowca

Nagrywamy słuchowiska, przygotowujemy reportaże, spotykamy się z ciekawymi ludźmi i tworzymy program radiowy, a wszystko to pod profesjonalną opieką zawodowych dziennikarzy.

Akademia magicznego pióra

Nieważne, czy przeznaczeniem ucznia jest dziennikarstwo radiowe, prasowe czy telewizyjne – nasi specjaliści przeszkolą Cię z każdej dziedziny.