" Celem podróży nigdy 

nie jest miejsce, 

ale nowy sposób postrzegania rzeczy."

Henry Miller

klasa turystyczna

Rozszerzenia: język angielski, historia, geografia

Spotkanie z celebrytą Czasami zobaczenie obrazu potrafi wywołać takie same emocje jak spotkanie z gwiazdą.

DLA KOGO?

Absolwent ósmej klasy, który chce aplikować do klasy turystycznej, musi ogarniać parę kwestii. Po pierwsze, musisz być zainteresowany światem – to podstawa. Druga sprawa, komunikacja – no bo jak nie ogarniasz gadki, to ciężko będzie. Trzecia, odporność na zmęczenie – bo turystyka to nie tylko chill na plaży, ale też długie spacery i odkrywanie nowych miejsc. Czwarta, języki obce – tu warto znać przynajmniej jeden, żeby się dogadać. I piąta, otwartość na nowe doświadczenia – bo podróże to przygoda!
Zwiedzanie fajnych miejsc Turystyka kulturowa to taka podróż, gdzie można poznać historię i kulturę, np. chodząc do muzeów.

zaęcia dodatkowe

Na zajęciach dodatkowych uczniowie zetkną się z takimi zagadnieniami jak krajoznawstwo. Jest ono niezwykle ważne dla przewodników turystycznych. Będziecie kminić historię, kulturę, przyrodę i atrakcje danego kraju, żeby potem opowiadać fajne rzeczy turystom. Animacja kulturalna czasu turystów  to wszystkie działania, w trakcie których organizujemy różne atrakcje dla ludzi na wakacjach. Chodzi o to, żeby turystom było mega fajnie i żeby czerpali radość z podróży. Logistyka w turystyce to ogarnianie spraw związanych z podróżami, rezerwacjami, transportem i hotelem. Bez tego nie ma spoko wakacji! Edukacja europejska jest ważna, bo Unia Europejska ma wpływ na zasady, finanse i swobodę przemieszczania się między krajami członkowskimi.

aby Ci się łatwiej uczyło...
odkryj cechy swojej osobowości

Nie musisz wypełniać testu osobowości na spotkaniu rekrutacyjnym, ale może to pomóc zrozumieć twoje predyspozycje. Powodzenia!

Co potem?

Swoją edukację możesz kontynuować na kierunkach: turystyka i rekreacja, geografia, europeistyka, stosunki międzynarodowe, filologia polska, angielska, niemiecka, lingwistyka stosowana.

Zapisz się do nas!

Wypełnij zgłoszenie on-line:  Wypełnienie wniosku online jest wygodniejsze niż tradycyjne papierowe formularze. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.
Umów się na rozmowę!  W szkole Magellanum, zamiast tradycyjnych konkursów na podstawie świadectw czy wyników egzaminów, przeprowadza się rozmowy z kandydatami. To dlatego, że szkoła stawia na indywidualne podejście i chce poznać każdego ucznia osobiście. Rozmowa pozwala zrozumieć potrzeby i predyspozycje każdego kandydata, co jest ważne w procesie rekrutacji. Na rozmowę przychodzą wspólnie wszyscy zainteresowani: kandydat, jego rodzice/opiekunowie prawni a nawet siostra czy brat. 
Złóż wymagane dokumenty:
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

Zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Ewentualnie: Orzeczenie PPP wydane na okres nauki w liceum, uprawnia do zniżki w czesnym.

Ważne informacje dla kandydatów

Szkoła nie jest objęta systemem rekrutacji elektronicznej. Wolimy porozmawiać z Tobą  i twoimi rodzicami/ opiekunami prawnymi osobiście.

O tym, czy zostaniesz uczniem naszej szkoły decydujecie Państwo wspólnie na rozmowie z pracownikiem szkoły. Orientacyjne terminy:

13 maj – 4 lipca

Składanie wniosków o przyjęcie i odbywanie rozmowy kwalifikacyjnej

21 czerwca – 4 lipca

Dostarczenie zaświadczeń o wynikach egzaminu i kopii świadectwa

11 lipiec

 Jeżeli odbyłeś rozmowę i złożyłeś wszystkie dokumenty oraz uiściłeś wpisowe to zostałeś przyjęty!

11 lipca - 15 lipca

Potwierdzenie woli przyjęcia